PostWysłany: Śro 21:00, 20 Sie 2008    Temat postu:

Jeżeli dzisiaj byłeś na lotnisku to pewnie widziałeś, a jeżeli nie, to informacyjnie: tak, wyciągarka jest sprawna.
cebi
PostWysłany: Śro 10:49, 20 Sie 2008    Temat postu:

A jak teraz z windą stoimy??? zrobiona już?
PostWysłany: Pon 18:44, 02 Cze 2008    Temat postu:

Jeśli na okres wakacyjny uzbiera się odpowiednia grupa chętnych na szkolenie szybowcowe, to taki kurs powinien się odbyć. Dlatego najlepiej zadzwonić do Aeroklubu do Szefa Wyszkolenia i zapisać się na listę chętnych. Wtedy gdy kurs będzie ponownie organizowany, zostaniesz powiadomiony emailem lub telefonicznie. Ewentualnie obserwuj aktualności na głównej stronie aeroklubu Smile

Co do badań, lepiej mieć pozytywne orzeczenie przed kursem. Wtedy sprawa jest jasna czy możesz robić kurs czy nie.

Jeśli masz na myśli Klasę lotniczą, to kurs szybowcowy w ramach liceum odbywa się podczas roku szkolnego, praktyczny kontynuowany w kolejne wakacje. A badania trzeba też mieć przed rozpoczęciem nauki.
dudek
PostWysłany: Pon 18:29, 02 Cze 2008    Temat postu:

czy w przypadku nie byłem na tym spotkaniu organizacyjnym (myślałem że to w maju:D) jest jeszcze szansa na zgłoszenie się na ten kurs teoretyczny (jeśli jeszcze się nie zaczął, no chyba że jest w wakacje). Jak coś to chętnie mogę podjechać do Radawca na jakąś rozmowę. Problemem są tylko wyniki moich badań lekarskich, na których byłem (1 marca), ale orzecznik przyczepił się o zaświadczenie od kardiologa, kardiolog nagle wymyślił sobie jakieś badania no i czekam na zarejestrowanie się (publiczna przychodnia...). Jak można się domyśleć to nie mam jeszcze pozytywnego orzeczenia. Myślałem o tej klasie szybowcowej ale na razie i tak nie mam wyników, a szczerze mówiąc wolałbym uczyć się w jakimś lepszym liceum (choć niektórzy mówią, że to w Bełżycach jest całkiem niezłe), żeby łatwiej się dostać na późniejsze studia (oczywiście na kierunku związanym z lotnictwem).
PostWysłany: Śro 22:50, 14 Maj 2008    Temat postu:

Zapraszamy w weekend na lotnisko. Jak będzie pogoda, dowiesz się jak się przelecieć i za ile :) Oficjalnie nie możemy publikować takich informacji :)
coucou
PostWysłany: Wto 20:35, 13 Maj 2008    Temat postu:

>Bo zarząd aeroklubu nie spieszy się z odpowiedziami na e-maile
oj strzeż się gościu, bo zaraz dostaniesz po łapkach:)
'Lotnictwo uczy cierpliwości (ponoć)' więc kurs będzie z pożytkiem dla Ciebie:) hehe
(a tak musiałam dodać swoje trzy nic nie wnoszące do wątku grosze:P)
PostWysłany: Wto 19:49, 13 Maj 2008    Temat postu:

Będę bardzo wdzięczny jak się tego dowiesz. Bo zarząd aeroklubu nie spieszy się z odpowiedziami na e-maile.
PostWysłany: Czw 16:53, 10 Kwi 2008    Temat postu:

Ceny szkoleń też dopiero w trakcie ustaleń. Ale powinny być zbliżone do cen rynkowych.

Aby się przelecieć motolotnią, najlepiej przyjść w ładny dzień po godzinie 18 na lotnisko i poprosić któregoś z motolotniarzy o lot :)
adam
PostWysłany: Czw 16:50, 10 Kwi 2008    Temat postu:

Dzięki za odpowiedź. A ile takie szkolenie mogło by kosztować? I jeszcze chciałem zapytać czy można by się przelecieć motolotnią z instruktorem żeby zobaczyć jak to jest i jak to wygląda z bliska, bo jeszcze nigdy nie miałem przyjemności latać Smile
PostWysłany: Śro 16:13, 09 Kwi 2008    Temat postu:

Być może w tym roku takie szkolenia będą prowadzone. Ale aktualnie wszystko jest w trakcie ustaleń i trudno powiedzieć kiedy szkolenia motolotniowe mogłyby się rozpocząć.
adam
PostWysłany: Nie 16:53, 06 Kwi 2008    Temat postu:

witam!!! Mam zapytanie w związku ze szkoleniem na motolotnię ponieważ chciałbym swoją przygodę z lataniem rozpocząć od tego sprzętu. Czy istnieje możliwość zrobienia takiego kursu w Radawcu i ile by to kosztowało.
Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam
PostWysłany: Nie 13:10, 23 Mar 2008    Temat postu:

na 2 klase badań (szybowcową) wada nie może przekroczyć +5 do -8 dioptrii, więc u ciebie spoko. Na spadochrony jest 3 klasa wiec podejrzewam, że też spoko
promilus
PostWysłany: Nie 12:29, 23 Mar 2008    Temat postu:

Jak jest z wadą wzroku? Jest jakaś konkretna granica? Na moją wade dostałem A kategorie w WKU, więc może i przez badania do tego szkolenia udałoby się przejść. Na ostatnich badaniach miałem -2, lub -3 dioptrie. I jeszcze ciekawi mnie jaką wade wzroku można mieć, by zapisać się na szkolenie spadochronowe.
PostWysłany: Sob 0:01, 01 Mar 2008    Temat postu:

Tympanogram jest konieczny na klase 2, koledzy jak robili badania też go nie mieli i przez to byli zmuszeni czekać nawet 3 godziny dłużej od tych którzy posiadali te badanie już zrobione
lemonka
PostWysłany: Pią 23:40, 29 Lut 2008    Temat postu:

dzięki za info.mam nadzieję że audiogram wystarczy bo o tympanogramie mi w GOBLL nie mówili,a kolejki się nie boje bo dopiero w poniedziałek idę do pracy więc mogę postać i w niedzielę do wieczora :)))