Idź do strony 1, 2  Następny

PostWysłany: Nie 16:01, 16 Gru 2007    Temat postu: Rekrutacja

Witam!
Mam na imię Tomek i mam 15 lat interesuje się szybownictwem już dłuższego czasu.I dlatego mam pytanie jak wygląda rekrutacja w klasie szybowcowej?????

Skąd: EPLR

PostWysłany: Czw 12:32, 20 Gru 2007    Temat postu:

Cześć!

Jeśli nie masz poważnych problemów ze zdrowiem to powinieneś się dostać bez problemu. Klasa szybowcowa jeszcze nie jest bardzo popularna, więc wszyscy chętni są przyjmowani. No chyba że w kolejnym roku nagle wzrośnie popularność Klasy :)

Nieoficjalnie mogę zdradzić, że planowane jest utworzenie klas lotniczych w innych szkołach w Lublinie. Postaramy się też dobrze rozpromować pomysł Klasy Szybowcowej, więc może chętnych będzie znacznie więcej.

Pozdrawiam,

Skąd: Kraków/Bochnia

PostWysłany: Czw 13:53, 20 Gru 2007    Temat postu:

Ja raczej ze zdrowiem nie mam problemów nawet mogę się pochwalić że uczestniczyłem w zawodach w biegach rejonowych i zająłem 38 miejsce na 200 osób, więc ze zdrowiem nie mam problemów. A czy mógłby mi pan powiedzieć czy ta klasa szybowcowa jest płatna jeśli tak to ile???????.
gaczek58 Wink

Skąd: EPLR

PostWysłany: Czw 17:22, 20 Gru 2007    Temat postu:

to się dobrze składa, bo na lotnisku jest sporo biegania :)

Szkolenie w ramach klasy nie jest płatne, czyli za darmo kurs teoretyczny i praktyczny. Nie jestem pewien, ale chyba odpłatne są badania wstępne lekarskie, ale jest to koszt ok. 100 zł.

Pozdrawiam,
Rzoniu1

PostWysłany: Wto 20:51, 25 Gru 2007    Temat postu:

A jak wygląda rekrutacja pod kątem ocen i zachowania (to drugie u mnie nieciekawie)

Skąd: EPLR

PostWysłany: Czw 10:44, 27 Gru 2007    Temat postu:

Rzoniu1 napisał:

Jeśli liczba kandydatów będzie przekraczać liczbę miejsc w klasie, wtedy szkoła będzie zwiększać poprzeczkę. Pierwszorzędnie kandydat musi pozytywnie przejść badania lekarskie. Ale zwykle o to nie trzeba się martwić. Potem oczywiście mogą być brane pod uwagę oceny. O ile "można" nie uczyć się zwykłych przedmiotów, to przedmioty lotnicze musicie opanować jak najlepiej. Dlatego dobre oceny dają nam w pewnym stopniu gwarancję, że nie będziecie mieć problemów z nauką. Przedmioty lotnicze nie są trudne, ale od ich przyswojenia zależy nasze wspólne bezpieczeństwo.
Co do zachowania, to myślę, że mogą być problemy, jeśli kandydat będzie mieć nieodpowiednie zachowanie na świadectwie. Przepisy lotnicze i wszelkie przyjęte zasady muszą być bezwzględnie przestrzegane zarówno w powietrzu jak i na lotnisku.

Skąd: Kraków/Bochnia

PostWysłany: Czw 13:19, 27 Gru 2007    Temat postu:

A nie wiecie czasami ile trzeba mieć punktów na teście gimnazjalnym aby bez trudu dostać się do szkoły?????
A i czy można sobie podciągnąc liczbę punktów np. ze sportu tak jak jest w Poznaniu??
gaczek58 Wink

Skąd: EPLR

PostWysłany: Czw 16:14, 27 Gru 2007    Temat postu:

gaczek58 napisał:

O to trzeba pytać już bezpośrednio w szkole, bo szkoła zajmuje się rekrutacją do Klasy. Choć przy najbliższej rekrutacji postaramy się umieścić więcej informacji na www aeroklubu, dlatego takie pytania są nam potrzebne Smile

PostWysłany: Pon 19:59, 07 Sty 2008    Temat postu:

SLK napisał:
Rzoniu1 napisał:

No poprawiłem się na zachowanie poprawne, a z testów próbnych 73 ptk na 100ptk (34 z matmy i 39 z polaka)
Adamus

Dołączył: 27 Wrz 2007

Skąd: Świdnik

PostWysłany: Sob 18:24, 02 Lut 2008    Temat postu:

to nie masz sie oco martwic teraz trzeba sie postarac zeby przejsc pozytywnie badania lekarskie;) Wink bo z takimi wynikami w nauce to jestem pewien ze Cie przyjma pozdrawiam Very Happy

PostWysłany: Sob 10:58, 31 Maj 2008    Temat postu:

A ja mam pytanie odnośnie badań.
Czy jeśli przeszedłem wszystkie badania w Liceum Lotniczy w Dęblinie ( oprócz komory niskich ciśnień ) to czy będą one honorowane u Was ?
Czy muszę robić te u Was jeszcze ?
Pozdrawiam.

Dołączył: 13 Mar 2007

Skąd: EPLR

PostWysłany: Sob 14:46, 31 Maj 2008    Temat postu:

W Dęblinie to masz wojskowe badania a z przeniesieniem ich do cywila to jest kwota rzędu 200zł i dużo straconych nerwów i problemów, więc lepiej zrób sobie jeszcze raz badania cywilne na 2 klase to jest kwota rzędu 100zł i będziesz miał spokój
gościu

PostWysłany: Nie 16:58, 06 Lip 2008    Temat postu: pytanko

mam pytanie odnośnie ponownej rekrutacji do szkoły w lublinie ile osób z "lotnika" oll zgłosiło się na tą rekrutację jeszcze raz i ile osob brakowało do klasy ??

Skąd: EPLR

PostWysłany: Pon 9:20, 07 Lip 2008    Temat postu:

a czemu pytasz?
gościu

PostWysłany: Pon 15:38, 07 Lip 2008    Temat postu:

a tak z ciekawości Smile Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Oficjalne Forum Aeroklubu Lubelskiego Strona Główna -> Rekrutacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny