Kurs

hoodyedd

Dołączył: 11 Kwi 2010

PostWysłany: Nie 1:00, 11 Kwi 2010    Temat postu: Kurs

witam wszystkich.temat pewnie powtorzony milionowy raz ale w koncu od czego jest forum jak nie od udzielania porad i dyskutowania.Od wielu lat przymierzam sie do kursu szybowcowego.W polsce badania do tej pory byly zbyt surpwe aby je przejsc ,a jestem czesciowo daltonista.Pomijajac te fakty chcialbym sie dowiedziec od czego zaczac ,jak zapoznac sie z terminologia ,z zasadani jakie powinien znac kandydat na pilota szybowca.szukalem jakichs stron z objasnieniem ale poki co nic nie znalazlem.bede bardzo wdzieczny za wszelkie info dotyczace pierwszych krokow jesli chodzi o sam kurs i pilotowanie szybowca.zaopatrzylem sie juz w symulator condor the competition soaring simulator... poczatki jak to zwykle poczatki koncza sie roztrzaskanym szybowcem.wiatru w skrzydlach i wielkie dzieki za wszelkie info.

Dołączył: 15 Sty 2008

PostWysłany: Śro 11:05, 21 Kwi 2010    Temat postu: Re: Kurs

hoodyedd napisał:

Witam.

Można się spierać który symulator lepszy, ale z mojego doświadczenia warunki termiczne i atmosferę przelotów lepiej oddaje symulator Silent Wings. Polecam spróbować, jest 30-dniowe demo (dostępne po rejestracji na stronie [link widoczny dla zalogowanych]).

Co do teorii. Jest dużo materiałów w sieci. Polecam skany książek z serii "Aeroklub PRL Szkolenie szybowcowe".

Uzupełnieniem szkolenia teoretycznego w ramach kursu szybowcowego w naszym aeroklubie będą kursy internetowe zgodne z programem szkolenia. Niestety dostępne tylko dla kandydatów szkolących się w tym roku.

Zachęcam podejść do badań lub przynajmniej poszukać lekarza-orzecznika dla konsultacji i spróbować je przejść i zapisać się na kurs. Żaden symulator nie zastąpi latania.

Badania kandydackie w tym roku niestety już się odbyły 14 marca. Pozostaje wyjazd do innych lekarzy-orzeczników. Poinformujemy tutaj w przypadku ew. nowych terminów badań w Lublinie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Oficjalne Forum Aeroklubu Lubelskiego Strona Główna -> Szkolenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)