Podstawowe szkolenie szybowcowe.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

lemonka

Dołączył: 13 Lut 2008

PostWysłany: Pią 21:52, 29 Lut 2008    Temat postu:

jeszcze jedno małe pytanie...jakich badan jutro mogę się spodziewać? a konkretne to czy np mam być na czczo? skoro mam zrobioną wcześniej morfologie itd to chyba nie? cóż....to moje pierwsze badania więc.....:) pozdrawiam
>Klaudia<

Dołączył: 15 Mar 2007

Skąd: EPLR

PostWysłany: Pią 22:51, 29 Lut 2008    Temat postu:

Na pewno nie musisz być na czczo. A jakie badania... z tego co pamiętam: badanie wzroku (czytanie literek i cyferek Cool ), zamknij oczy stań na jednej nodze i utrzymaj równowagę, zaglądają do ucha i nosa (niezbyt przyjemne)... więcej nie pamiętam, ale nie ma się czym martwićSmile
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez >Klaudia< dnia Pią 22:52, 29 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Pią 23:04, 29 Lut 2008    Temat postu:

Plus pomiar ciśnienia krwi, warto też mieć ze sobą EKG (jednakowoż istnieje możliwość zrobienia na miejscu tego badania), tympanogram oraz audiogram - czyli badania słuchu. Najlepsze jest stukanie młoteczkiem w kolano - nic nie boli i jest ubaw po pachy.
Aha, trzeba też uzbroić się w cierpliwość. Na badaniach zazwyczaj jest dużo osób co łączy się z niewąską kolejką, ale warto swoje "odcierpieć".

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 23:05, 29 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
lemonka

Dołączył: 13 Lut 2008

PostWysłany: Pią 23:40, 29 Lut 2008    Temat postu:

dzięki za info.mam nadzieję że audiogram wystarczy bo o tympanogramie mi w GOBLL nie mówili,a kolejki się nie boje bo dopiero w poniedziałek idę do pracy więc mogę postać i w niedzielę do wieczora :)))

Dołączył: 13 Mar 2007

Skąd: EPLR

PostWysłany: Sob 0:01, 01 Mar 2008    Temat postu:

Tympanogram jest konieczny na klase 2, koledzy jak robili badania też go nie mieli i przez to byli zmuszeni czekać nawet 3 godziny dłużej od tych którzy posiadali te badanie już zrobione
promilus

PostWysłany: Nie 12:29, 23 Mar 2008    Temat postu:

Jak jest z wadą wzroku? Jest jakaś konkretna granica? Na moją wade dostałem A kategorie w WKU, więc może i przez badania do tego szkolenia udałoby się przejść. Na ostatnich badaniach miałem -2, lub -3 dioptrie. I jeszcze ciekawi mnie jaką wade wzroku można mieć, by zapisać się na szkolenie spadochronowe.
Pozdrawiam

PostWysłany: Nie 13:10, 23 Mar 2008    Temat postu:

na 2 klase badań (szybowcową) wada nie może przekroczyć +5 do -8 dioptrii, więc u ciebie spoko. Na spadochrony jest 3 klasa wiec podejrzewam, że też spoko
adam

Dołączył: 06 Kwi 2008

PostWysłany: Nie 16:53, 06 Kwi 2008    Temat postu:

witam!!! Mam zapytanie w związku ze szkoleniem na motolotnię ponieważ chciałbym swoją przygodę z lataniem rozpocząć od tego sprzętu. Czy istnieje możliwość zrobienia takiego kursu w Radawcu i ile by to kosztowało.
Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam
Moderator

Dołączył: 19 Mar 2007

Skąd: EPLR

PostWysłany: Śro 16:13, 09 Kwi 2008    Temat postu:

Być może w tym roku takie szkolenia będą prowadzone. Ale aktualnie wszystko jest w trakcie ustaleń i trudno powiedzieć kiedy szkolenia motolotniowe mogłyby się rozpocząć.
adam

Dołączył: 06 Kwi 2008

PostWysłany: Czw 16:50, 10 Kwi 2008    Temat postu:

Dzięki za odpowiedź. A ile takie szkolenie mogło by kosztować? I jeszcze chciałem zapytać czy można by się przelecieć motolotnią z instruktorem żeby zobaczyć jak to jest i jak to wygląda z bliska, bo jeszcze nigdy nie miałem przyjemności latać Smile

PostWysłany: Czw 16:53, 10 Kwi 2008    Temat postu:

Ceny szkoleń też dopiero w trakcie ustaleń. Ale powinny być zbliżone do cen rynkowych.

Aby się przelecieć motolotnią, najlepiej przyjść w ładny dzień po godzinie 18 na lotnisko i poprosić któregoś z motolotniarzy o lot :)

PostWysłany: Wto 19:49, 13 Maj 2008    Temat postu:

Będę bardzo wdzięczny jak się tego dowiesz. Bo zarząd aeroklubu nie spieszy się z odpowiedziami na e-maile.
coucou

Dołączył: 15 Kwi 2008

PostWysłany: Wto 20:35, 13 Maj 2008    Temat postu:

>Bo zarząd aeroklubu nie spieszy się z odpowiedziami na e-maile
oj strzeż się gościu, bo zaraz dostaniesz po łapkach:)
'Lotnictwo uczy cierpliwości (ponoć)' więc kurs będzie z pożytkiem dla Ciebie:) hehe
(a tak musiałam dodać swoje trzy nic nie wnoszące do wątku grosze:P)
Moderator

Dołączył: 19 Mar 2007

Skąd: EPLR

PostWysłany: Śro 22:50, 14 Maj 2008    Temat postu:

Zapraszamy w weekend na lotnisko. Jak będzie pogoda, dowiesz się jak się przelecieć i za ile :) Oficjalnie nie możemy publikować takich informacji :)
dudek

PostWysłany: Pon 18:29, 02 Cze 2008    Temat postu:

czy w przypadku nie byłem na tym spotkaniu organizacyjnym (myślałem że to w maju:D) jest jeszcze szansa na zgłoszenie się na ten kurs teoretyczny (jeśli jeszcze się nie zaczął, no chyba że jest w wakacje). Jak coś to chętnie mogę podjechać do Radawca na jakąś rozmowę. Problemem są tylko wyniki moich badań lekarskich, na których byłem (1 marca), ale orzecznik przyczepił się o zaświadczenie od kardiologa, kardiolog nagle wymyślił sobie jakieś badania no i czekam na zarejestrowanie się (publiczna przychodnia...). Jak można się domyśleć to nie mam jeszcze pozytywnego orzeczenia. Myślałem o tej klasie szybowcowej ale na razie i tak nie mam wyników, a szczerze mówiąc wolałbym uczyć się w jakimś lepszym liceum (choć niektórzy mówią, że to w Bełżycach jest całkiem niezłe), żeby łatwiej się dostać na późniejsze studia (oczywiście na kierunku związanym z lotnictwem).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Oficjalne Forum Aeroklubu Lubelskiego Strona Główna -> Szkolenie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny