Kurs Komisarzy Sportowych
Idź do strony Poprzedni  1, 2

mis

Dołączył: 19 Lis 2007

PostWysłany: Nie 12:22, 13 Gru 2009    Temat postu:

Zimowy obóz SKJ, szkolenie Komisarzy Sportowych i Sędziów Sportu Szybowcowego
8. grudzień 2009 - 17:41 — p.bartczak

Szczegółowy plan Obozu Szybowcowej Kadry Juniorów wraz z szkoleniem Komisarzy Sportowych AP i sędziów sportu szybowcowego - GSS Żar 28-30.12.2009.

Skróciłem to do trzech dni. W sylwestra i tak większość będzie myślała o imprezie. Szkolenie sędziów i analityków w dłuższej formie niż jednodniowa może być kłopotliwe dla uczestników. W końcu jest to kres świąteczno-noworoczny Smile.

Uprzejmie proszę o zapoznanie się ze szczegółowym programem szkolenia wszystkich uczestników.

W szczególności proszę o lekturę stosownych regulaminów. Postarajmy przygotować się do szkolenia tak aby było ono jak najbardziej dla nas owocne.

28.12.2008

1. 10.00-14.00 Wykład z taktyki przelotowej - Krzysztof "Jamajka" Herczyński. Przerwa na obiad ok 12.30 - 1 h.

2. 14.30-16.30 Jak zaczynałem latać. Wskazówki dla początkującego zawodnika. - Karol Staryszak.

29.12.2008 - szkolenie na Komisarza Sportowego wraz z uprawnieniem analityka GNSS - prowadzący Paweł Krzywicki, Przemysław Bartczak.

1. 10.00-13.00 Kodeks Sportowy FAI, Część 3 - szybownictwo: [link widoczny dla zalogowanych]

2. 14.00-16.00 Regulamin Całorocznych Zawodów Szybowcowych - Memoriał Ryszarda Bitnera - [link widoczny dla zalogowanych]

30.12.2008 - Szkolenie sędziów szybowcowych - prowadzący Piotr Jarysz, Paweł Krzywicki, Przemysław Bartczak,

1. 10-11.30 Regulaminy:

a) I. System Rozgrywania Zawodów Szybowcowych i Kwalifikowania Zawodników
b) II. Regulamin Zawodów Szybowcowych
c) Regulamin Sędziowski Sportu Szybowcowego - [link widoczny dla zalogowanych]

2. 11.20-12.30. Rozpatrywanie zażaleń i protestów

3. 14-18. Definicja i sędziowanie zawodów w SeeYou Competition.
Poniżej szczegółowy plan szkolenia Komisarzy Sportowych

A. Kodeks Sportowy FAI, Część 3 - szybownictwo: [link widoczny dla zalogowanych] wg. rozdziałów.

W trakcie wykładu omawianie przykładów, problemów na podstawie Official Observer & Pilot Guide - [link widoczny dla zalogowanych] odnośnie poszczególnych rozdziałów regulaminów.

Analiza przykładowych logów w kontekście wypełnienia dokumentacji dla lotów:

* warunkowych,
* rekordowych,
* zgłoszenia do SZPP.

B. Regulamin Całorocznych Zawodów Szybowcowych - Memoriał Ryszarda Bitnera - [link widoczny dla zalogowanych] wg rozdziałów:Jest 11 rozdziałów. Pamiętajmy jednak ze całość regulaminu to 12 stron - bardzo proszę o przeczytanie tych 12 stron. Większość z punktów regulaminu to pojedyncze zdania.Myślę ze omówienie 12 stronicowego dokumentu z analizą przykładowych logów nie powinna zająć więcej niż 2-3 godziny Skupić powinniśmy się na różnicach pomiędzy regulaminem FAI a regulaminem Bitnera.Egzamin:

Każdy z uczestników dostanie trzy logi i zadanie wypełnienia dla nich dokumentacji jak dla:

* warunku,
* rekordu,
* oceny zgłoszenia do SZPP (które jest automatycznie zgłoszeniem do CZS Bitnera wg pkt 1.5 regulaminu Bitnera).

Uczestnik szkolenia wysyła rozwiązanie e-mailem do osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie egzaminu.

30.12.2008 - Szkolenie sędziów szybowcowych.

1. Regulaminy rozgrywania zawodów szybowcowych

* I. System Rozgrywania Zawodów Szybowcowych i Kwalifikowania Zawodników
* II. Regulamin Zawodów Szybowcowych

2. Rozpatrywanie protestów- zażalenie- protest- odwołanie do Komisji Szybowcowej 3. Obsługę oprogramowania analizującego pliki IGC.Zakładamy że kursanci zapoznają się z regulaminami przed szkoleniem. W czasie szkolenia definiujemy zawody w SeeYou zgodnie z helpem ze strony [link widoczny dla zalogowanych] - proszę o zapoznanie się z tym.

* Setting up the contest - definicja zawodów w pliku CUC
* Entering competitors - definicja zawodników
* Designing the task - definicja zadań
* Evaluating flights- ocenianie lotów
* Publishing results- publikacja wyników

Egzamin:

Każdy z uczestników dostanie zestaw logów z dwóch konkurencji.

Egzaminowany będzie miał za zadanie zdefiniować samodzielnie zawody w pliku CUC. Wprowadzić logi obu konkurencji.

Wyliczyć wyniki końcowe i opublikować je - wygenerować w See You stronę HTML z wynikami.

Życzę udanych przygotowań i do zobaczenia na Żarze Smile

Pozdrawiam,
Przemysław Bartczak - Żółw

* Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać